Ürün grupları

NOVOnox hygienic

geri

Hygienic DESIGN ve Hygienic USIT® paslanmaz çelik ürün yelpazesi

NOVOnox hygienic serisinin paslanmaz çelik ürünleri doğrudan gıda ürünleri, ilaç, kimya ve ambalajlama sektörünü hedef almaktadır. Bu sektörün temsilcilerine KIPP üretici yeterliliğiyle birlikte tam kapasiteli yelpaze ürünü desteği vermektedir. Tüm ürünler KIPP kalite taleplerine uygundur ve öngörülen zamanda Alman lojistik merkezinden teslim edilir.

Büyük ürün çeşitliliği, yüksek servis yeteneği ve sürekli teslimat yeteneği - NOVOnox hygienic ürün serisi belirgin katma değer üretmektedir.
EHEDG
European Hygienic Engineering & Design Group (EHEDG) 1989 yılında kuruldu. Bu organizasyon alet üretimi, gıda malzemeleri üretimi, gıda malzemeleri tedarikçileri, araştırma enstitüleri ve üniversiteleri, sağlık makamları ve hükümet organizasyonlarında çalışanlardan meydana gelmektedir.
EHEDG’in hedefi gıda malzemeleri üretiminin her alanında hijyenik tekniği ve tasarım konusunda kendini daima geliştirmektir.
HEINRICH KIPP İŞLETMESİ bu EHEDG taleplerini yerine getiren üye olarak sorumluluğunu bilmektedir. Önemli Hygienic Design Standartlarıyla ilgili bilgiler kanunlara uyum sağlayarak EHEDG tarafından üyelerine iletilmektedir.
DGUV-Denetimi

DGUV-Denetimi, meslek sendikalarının denetim ve belgelendirme kurumlarının güçlerini birleştirdiği denetim ve belgelendirme sistemidir. DGUV-Denetimindeki denetim ve belgelendirme kuruluşlarının görevleri ürünler, kısmi değerlendirmeler ve süreçler ve yönetim sistemlerinin üzerindeki denetlenmelerle uyumlulukları değerlendirmektir.


DGUV' de denetim ve belgelendirme kuruluşu


Gıda malzemeleri bölümünün denetim ve belgelendirme kurumunun merkezi Manheim` da ve ayrıca Mainz` da bulunmaktadır ve tescilli ve onaylı olan denetim laboratuvarlarıdır. Mannheim` daki denetim laboratuvarında özellikle ambalaj makineleri ve diğer gıda malzemeleri makineleri denetlenmektedir. Hıjyeni gibi kısmi konular da denetlenbilmekte ve belgelendirilebilmektedir. Denetlenmiş ve belgelendirilmiş ürünler DGVU-Denetim işaretini kalite kanıtı olarak taşımaya yetkilidir. DGUV „Hıjyenliği denetlenmiştir“ denetim işareti Avupa kapsamı temelinde hıjyenik taleplerin yerine getirildiğini kanıtlamaktadır. Tüm denetlemeler geliştirme süreçleriyle eşzamanda da gerçekleştirilebilir - ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesinde ciddi bir zaman kazanımı demektir.

Hygienic DESIGN

„Hygienic DESIGN “kavramı, ilişkin makine yapı birimlerinin veya makine elemanlarının standartlaştırılmış tasarım yönetmenliğine eşit sayılmaktadır. Örneğin standart ve kullanım parçaların Hygienic DESIGN tasarımına göre, mikropların, ürün artıklarının ve kirlerin yüzeylerin üstünden oldukça kolay biçimde temizlenebilmeleri için, düz yüzeyleri vardır. Yüzeylerle ilgili gösterilen itinanın yanında, yarıçaplar, geçişler ve eğimler de sürekli olarak temiz tutulabilmeleri için nemlendirmeyi engelleyici biçimde tasarımlanmıştır.

Ayrıca çok yüksek paslanmaz çelik kalitesi, ürün artıklarının ve temizleme maddelerinin yapışık kalmamalarını sağlamaktadır. Çentikler, çıkıntılar, çukurlar ve ölü alanlar yoktur - Hygienic DESIGN tasarımında paslanmaz çelik bileşenlerin (A4), makine ile yapım veya temizleme alanında, neredeyse hiçbir yüzeyinde negatif etki meydana gelmez.
Hygienic DESIGN – yeni standart

Kanatlı somun, geniş ve ince hijyenik tasarımında

  • Basit vidalı bağlantılar oluşturmak mümkündür
  • Açmak ve tekrar kapatmak alet kullanmadan kolayca mümkündür.

İnce tasarıma git

Geniş tasarıma git

Küre başlı cıvata, Hygienic DESIGN

  • Kaplama saclarını, pleksiglas kapakları vs. sabitlemek için optimum bağlantı elemanı
  • Tahrik, açık ağızlı anahtar aracılığıyla ikili üzerinden gerçekleşir.

Ürüne git

İnce şaftlı altı köşeli cıvatalar, Hygienic DESIGN

  • Emniyet elemanı ile yanlışlıkla kaybolmaya karşı emniyete alınır
  • Manuel işletim esnasında kendiliğinden çıkması söz konusu değildir

Ürüne git

Altı köşeli cıvata Hygienic DESIGN - Hiçbir şey yapışmaz!

Kompakt şapkalı somun, Hygienic DESIGN

  • Başlıklı somunların polisajlı yüzeyi
  • Olası rahatsız edici konturların mümkün olduğunca az olması için toplam yükseklik fazla değildir

Ürüne git

Hygienic USIT®

Hygienic DESIGN“ kavramının öncelikle makine yapı parçalarının beher tasarım yönetmenliğine ilişkili olması söz konusuyken, „Hygienic USIT®“ tasarımlı ürünler, markaları korunmuş, patentli paslanmaz çelik bileşenleri (A4) olmaktadır.

Proses tekniğinin tesis mühendisliğindeki vidalama noktaları tamamen sızdırmaz ve kolay temizlenebilir özellikli olmak zorundadır. Miktar artıklarının veya temizleme sıvılarının fark edilmeden birikeceği ölü alanların meydana gelmesi engellenmelidir. Bu alanlar mikroplar ve bakteriler için uygun ortam oluştururlar. Kirlenmesi çoğunlukla sadece bir zaman meselesidir.
Hygienic USIT® – süreç endüstrisinde yenilik
Freudenberg Sealing Technologies’e ait olan Hygienic USIT® bu sorunu çözüyor. Yeni model rondela ve buna özel olarak uyum sağlayan NOVOnox hygienic vidalama sistemi:

- Kirlenmeler akar gider
- Hiçbir şey yapışamaz
- Hiçbir şey filizlenemez

Hygienic USIT® tek parça dökümden devrim yapan yeni sızdırmazlık ve bağlantı teknolojisidir. Cıvata başlığı, somun, rondela ve cıvatalı şaft birbirlerine optimal uyum sağlamakta ve bir sistem birliği teşkil etmektedirler. Yüksel parlak polisajlı yüzeyler, yuvarlamalar, eğimler ve form geçişleri ölü alan bırakmıyor ve kolay temizlenmeyi sağlıyor. Paslanmaz çelik bileşenleri (A4) en yüksek hijyenik talepleri yerine getirmekte ve tam kapsamlı olarak EHEDG taleplerini yerine getirmektedir.
Metal yassı contadan ve sertleştirme yoluyla sabitlenen conta çıkıntısından oluşan conta halkası, Hygienic USIT®’in en önemli birimidir. Conta çıkıntısının bir yamuk biçimli kenarı ve vidanın yüksek polisajlı bilezik yüzeyi vida yerini biçime uygun halde yalıtır. Birkaç defa sıkılsa ve tekrar çözülse de sızdırmazlık özellikleri sabit kalır. Sebebi: Vidanın kullanılmasıyla metalik rondela üzerinden vidalama yolu mekanik biçimde sınırlanıyor. Contanın aşırı kullanılması bu nedenle olanak dışı kalır. Polisajlı yüzeylerle ve cıvata şaftındaki merkezlendirilmiş yuvayla birlikte contanın yeri ve şeklinin bozulması neredeyse %100 yenilenebilir.

Uygulama alanına göre sızdırmazlık pulları ve rondelalar farklı modellerde mevcuttur:

70 EPDM 295 – siyah
- Temel olarak süreç ve içecek endüstrisinde ve mandıralarda kullanılır.

70 EPDM 253815 – beyaz
- Öncelikli olarak tıp teknolojilerinde ve ilaç endüstrisinde kullanılır

75 FLUOROPRENE® XP 45 – mavi
- Örneğin tesis temizliği için kullanılan çok yağlı, agresif malzemeler ve yüksek sıcaklıklar gibi olası özel şartlar için.

Hygienic USIT® Freudenberg Sealing Technologies - conta çıkıntısı %100 hijyenik sızdırmazlık için

Hygienic USIT® ürünlerine genel bakış

Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz

NOVOnox hygienic

Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33