Ürün grupları

Menteşeler makine ve tesis imalatında kapılar, kapaklar, başlıklar ve gövdeler için tespitleme imkanı sunar.

KIPP menteşeleri

Menteşeler neredeyse iki sabit bileşeni hareketli olarak birbiriyle bağlar. Menteşeler serbestlik dereceli sabit yatağın ve hareketli mafsalın özelliklerini birleştirir. Menteşe hem yük hem de hareketi alabilmelidir. Kesintisiz katlanır kenar küçük enine kesitlerde nispeten büyük hareket kuvvetlerine izin verir. KIPP'in menteşeleri sağlam, korozyona dayanıklı ve kullanıcı dostudur.

Menteşeler özellikle mobilya imalatında, klasik makine mühendisliğinde ve cihazlarda kullanılır. Menteşeler sıklıkla kapılara, kapaklara ve başlıklara takılmaktadır. KIPP'in serisinde sayısız menteşe modelleri vardır. Klasik menteşeler plastik, alüminyum, çelik, sac (sac menteşeler) ve paslanmaz çelik olarak mevcuttur.
Paslanmaz çelik menteşeler bir yandan paslanmaya karşı korunmuş olduklarından diğer taraftan da hava koşullarına karşı dayanıklı olduklarından dolayı özellikle dış mekan uygulamaları için uygundur.

Alüminyum menteşeler çok yönlü şekilde kullanılabilir. Alüminyum dökümden üretilmiş olan kaplamalar özellikle iç ve dış alandaki ağır kapılarda, kapaklarda ve pek çok farklı uygulamada kullanılmaktadır.

KIPP bunların yanında ürün yelpazesinde fonksiyon menteşelerine de yer vermektedir. Kilitlenme fonksiyonu olan menteşeler, ayarlanabilir sürtünmeli menteşeler, yaylı menteşeler ve sıkıştırma fonksiyonu olan menteşeler bunlardan bazılarıdır.

Kilitleme fonksiyonlu menteşeler

Kilitlenen menteşeler farklı pozisyonlarda kilitlenmektedir ve bu özellikleri ile kapıların veya kapakların güvenilir bir şekilde açılıp kapatılabilmesini sağlamaktadır.

• K0439: 4 kilitlenme pozisyonuna sahiptir

• K1197: her 30° bir kilitlenmektedir (0° ile 270° arasında)

Menteşeler, alüminyum, kilitleme fonksiyonlu

Ayarlanabilir sürtünmeli menteşeler

Ayarlanabilir sürtünmeli menteşeler, bunlara torklu menteşe de denmektedir, kapının istenen açı ayarında konumlandırılmasını sağlamaktadır. Bir ayar vidası yardımıyla sürtünme direnci kademesiz olarak 0 - 1 Nm arasında ayarlanabilmektedir. Daha büyük versiyonda kademesiz ayarlama 0 - 5 Nm arasında mümkündür.


İşlev:

• İki ince sürtünme konisi, ayar vidası üzerinden birbirlerine karşı gerilir

• Sürtünme direnci kapak ve kapıların hareketine karşı etki eder

• Sonuç: Kapak veya kapı istenen pozisyonda tutulabilir

Menteşeler, alüminyum, ayarlanabilir sürtünmeli

Yaylı menteşeler

Yaylı menteşeler ister çelikten, paslanmaz çelikten, görünür yaylı veya entegre yaylı olsun - KIPP yaylı menteşeleri farklı modellerde sunmaktadır. Yaylı menteşeler özellikle kapıların ve kapakların otomatik olarak açılmasında ve kapatılmasında kullanılmaktadır. Modele bağlı olarak maksimum açılma açısı 180° ile 270° arasında değişmektedir.
Yaylı menteşeler, çelik veya paslanmaz çelik

Sıkıştırma fonksiyonlu menteşeler

Sıkıştırma fonksiyonlu menteşelerbir sustalı kol ile donatılmıştır, bu kol menteşenin hassas bir şekilde konumlandırılmasını sağlamaktadır. Sıkıştırma menteşeleri hem plastik hem de çinko basınçlı döküm olarak temin edilebilmektedir.

Bunun dışında çıkartılabilir veya bir burç ve sabitleme cıvatası ile donatılan menteşeler sipariş edilebilir. Kolaylaştırılmış montaj için uzun delikli menteşeler veya sabitleme delikli menteşeler ayrıca uygun cıvatalar pratiktir. KIPP'in ürün yelpazesinde ayrıca kaynak yapılabilen ve bakım gerektirmeyen menteşeler vardır.

KIPP'te üstün kaliteli kapsamlı menteşe seçenekleri vardır. KIPP İLE GÜVENLİ.

Menteşeler, çinko basınçlı döküm, sıkıştırma fonksiyonlu
Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2021 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33