Ürün grupları
KIPP el çarkları - Çok sayıda model seçeneği

El çarkları, krank kolları, pozisyon göstergeleri

geri

El çarkları aksların ve millerin konumlandırılması ve ayarlanması amacına hizmet ederler. El çarklarının özellikle uzun ayar yollarında kullanılması tavsiye edilir. Pozisyon göstergeleri ayar yolunun ölçülmesini mümkün kılar. El çarkları, ölçüm araçlarında, test ünitelerinde, gemi yapımında ve ayrıca makine yapımında ve tesis yapımında da kullanılır.

El çarkları

El çarkları ağırlıklı olarak makine ve tesis üretiminde kullanılmaktadır. Mekanik alanda temel kullanım parçası ve ürün parçası olarak el çarkları olmadan neredeyse hiçbir şey hayata geçirilemez. El çarkları, dönme hareketlerinin verimli ve hızlı bir şekilde bir makineye aktarılmasını sağlar. El çarkları çoğunlukla kumanda elemanı olarak işlev görmektedir, bunlarla ayarlar elle rotasyon hareketleri ile yürütülebilmektedir. Ayrıca el çarkları, armatürlere, takım tezgahlarında veya dişli motorlarına takılır, burada örneğin valfların açma ve kapama işlemi için kullanılırlar.
KIPP el çarkları bir ayar yayı kanal bağlantısı üzerinden mile bağlıdır, bu şekilde makinelerde veya armatürlerde optimum ayar sağlanır. Ayar yayı kanal bağlantısının özel bir faydası vardır. Bu bağlantı optimum tork aktarımını garanti eder.
El çarklarının diğer kullanım alanları:
  • Ölçüm aracı
  • Test üniteleri 
  • Gemi mühendisliği
  • Donatım mühendisliği
  • Cihaz mühendisliği 
  • Zanaat
KIPP el çarkları ile ilgili geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Genel ürün yelpazesinde farklı malzemeler, çaplar ve modeller müşteriye sunulmaktadır. Genel itibariyle KIPP'te üç tip arasında ayrım yapılmaktadır:
  • 2 ispitli el çarkı
  • El çarkı DIN 950 
  • Disk el çarkı
2 ispitli el çarkları bir yandan plastik model, diğer yandan alüminyum model olarak mevcuttur. Alüminyum el çarkları (hafif metal model) son derece sağlamdır. Ayrıca malzeme sayesinde hem ağırlıktan hem de kütleden tasarruf edilir, bu şekilde tek kişi tarafından daha kolay kullanılabilmektedir. KIPP, 2 ispitli el çarklarını hem döner hem de katlanır tutamak ile veya tutamaksız sunmaktadır.
El çarkı, bir milin manuel olarak döndürülmesi için
El çarkları DIN 950 üç ispitten oluşmaktadır. Ürün yelpazesi DIN 950 el çarklarını hem pik döküm hem de alüminyum olarak kapsamaktadır. Pik döküm el çarkları özellikle stabilitesi ve uzun ömürlülüğü ile ön plana çıkmaktadır. Tutamak varyantları olarak döner ve sabit bilyalı tutamaklar mevcuttur.
Disk el çarkları üç farklı malzeme varyasyonunda mevcuttur. Alüminyum modelin yanı sıra KIPP ayrıca Duroplast modelini sunmaktadır. Duroplast'tan üretilen el çarkları ya önceden delinmiş (Şekil D) ya da ayar deliği (Şekil E) ile mevcuttur. Talep üzerine başka ayar delikleri dikkate alınabilir ve hayata geçirilebilir.
Kapsamlı ürün yelpazesi diğer Thermoplast el çarkları ve özel bir emniyet silindir tutamaklı el çarkı ile tamamlanmaktadır. Ayrıca müşteri isteği üzerine özel modeller üretilebilir.
Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33