Ürün grupları
Makina kulpları, düğmeler

Makina kulpları, düğmeler

geri
Tutamaklar ve düğmeler manuel olarak sabitleme ve sıkıştırma imkanı sunar. Sabitleme düğmeleri, iyi dokunuşları ile öne çıkar. Görüş alanına birçok farklı yer koşulu ve sıkıştırma kuvveti için uygun çok sayıda yapı şekli takmak mümkündür. Makine imalatı, takım imalatı, tesis imalatı, test cihazlarında ve tıbbi cihazlarda kullanım için idealdir.

KIPP'ten tırtıllı vidalar & tırtıllı somunlar

Çok yönlü uygulamalar için pratik tırtıllı vidalar

KIPP’te çok sayıda farklı tırtıllı vidalar bulacaksınız. Alet kullanmadan monte edilmesine ve kolay ayarlamalara olanak sağlamaktalar. Dolayısıyla zaman tasarrufu sağlar ve sabit nesnelerin sıkça yeniden konumlandırılması gereken görevleri kolaylaştırır. Vida başının dış tarafında tırtıllar sayesinde hassas oluklar basılır. Islak veya kirli ellerle bile, tırtıllı vidayı ayarlarken kullanıcının iyi tutabilmesine yardımcı olmaktalar. KIPP’te tırtıllı vidalar farklı materyallerde mevcuttur. Dolayısıyla geniş yelpazemizde her uygulama için doğru modeli bulacaksınız.

Tırtıllı vidalar, çeşitli modellerde

KIPP tırtıllı vidaların daha sonraki kullanım amacına uygun biçimde birkaç değişkeni mevcuttur. Alçak veya yüksek model olarak mevcutlar ve hepsi bir metrik dişliye sahiptir. Alçak model yassı başlıdır ve vida başına aralıksız uzanan bir dişliye sahiptir. Yüksek modellerin başı ve dişli arasında bir bağlantı parçası vardır. Dolayısıyla baş doğrudan iş parçasının üstünde bulunmuyor. Ürün yelpazemizde standart plastik, antistatik plastik, sıcağa dayanıklı plastik ve çelik ve paslanmaz çelikten tırtıllı vidalar bulunduruyoruz.

Farklı materyaller – her kullanım alanı için doğru seçim

Birçok farklı materyallerin sayesinde KIPP’in tırtıllı vidaları hemen hemen her kullanım alanı için uygundur.

Tırtıllı vidalar, plastik

KIPP’ tırtıllı vidaları farklı plastik türlerinden sunuyor. Tipik plastik modellerin yanında Duroplast değişkenleri mevcuttur, bunlar yüksek parlak polisajlı yüzeylidir ve özellikle sağlam, sıcaklığa dayanıklı ve kolay temizlenebiliyorlar. Bunlar ayrıca antistatik plastik tırtıllı vidalar olarak alınabilir. Bunların, elektrostatik boşalma dolayısıyla zarara uğrayacak veya tahrip edilecek hassas elektrikli veya elektronik yapı parçalarında kullanılmaları mümkündür.

Çelikten tırtıllı vidalar

Çelikten tırtıllı vidalar yüksek derecede dayanıklıdır. Dolayısıyla yüksek mekanik kuvvete sahip uygulamalar için uygunlar. Çeliğin materyal özelliklerinden dolayı, tırtıllı vidaların iç alanda kullanılmasını tavsiye ederiz. Modele bağımlı olarak, çelikten tırtıllı vidalar kaplamasızdır veya karartılmıştır.

Paslanmaz çelikten tırtıllı vidalar

Paslanmaz çelikten üretilmiş tırtıllı vidalar çelik yapımlı modellere benzer şekilde yüksek dayanıklıdır. Paslanmaz çeliğin paslanmaya karşı dayanıklığı sayesinde tırtıllı vidalar dış alanda sorunsuz kullanılabilir.

Ebatlar ve standartlar

KIPP tırtıllı cıvataları DIN 464 ve DIN 653 gereğince üretmektedir. DIN normlarının kullanılması sayesinde ürün yelpazemizde tırtıllı cıvataların metrik dişlisi vardır. Dolayısıyla herhangi sorun olmadan, örneğin arızalı cıvataları değiştirmek için, mevcut sistemlere entegre edilebilirler. KIPP M3 ile M10 büyüklükteki ebatlara kadar tırtıllı cıvatalar sunuyor.

KIPP'ten yararlı tırtıllı somunlar

Başlangıç noktasına göre cıvatalar veya setskurlar mevcut olabilir. Bu durumda bir tırtıllı cıvatanın kullanılması mümkün değildir. Buna rağmen aletsiz ve kolay montajın faydalarından vaz geçmek zorunda kalmamak için KIPP'ten tırtıllı somunlar kullanılabilir. Bunlar çevresinde işlenmiş oluklardan da tanınmaktadır.

Tırtıllı somunlar farklı modellerde

Tırtıllı cıvatalar gibi, KIPP tırtıllı somunları farklı modellerde sunuyor. Yüksek ve alçak tırtıllı somunlar ve hızlı bağlama işlevli tırtıllı somunlar arasında seçilebilir. Alçak modeller işleme parçasının yüzeyine düz oturur, yüksek modellerin ise bir bağlantı parçası mevcuttur. Hızlı bağlama işlevli tırtıllı somunlar, somunun dişli üzerinde eğriler sayesinde itilebilmelerinden fark edilebilir. Böylece uzun dişli çubukları üstünde de hızlı ve zahmetlice döndürülmeleri gerekmeden itilebilirler. Tırtıllı somun doğrulttuğunda, somun ve çubuğun dişlileri iç içe oturur. Şimdi ancak döndürülerek konumlandırılabilir.

Çok sayıda uygulama için farklı malzemeler

Tırtıllı somunların geniş bir kullanım alanına imkan sağlamak için farklı malzemelerden üretiliyorlar. KIPP’te geniş seçenek yelpazesi bulacaksınız – uygulamanız için uyumlu ürünü seçin.

Tırtıllı somunlar, plastik

KIPP plastikten üretilmiş tırtıllı somunları ürün yelpazesinde bulundurmaktadır. Birkaç plastik türü arasında seçilebilmektedir. Beher değişkede farklı özelliklerin meydana gelmesini sağlar. Modeller poliamid takviyeli termoplasttan olduğunda plastik ürünlerin bilinen faydalarını ve eksiklerini göstermektedir. Değişkeler Duroplast malzemesinden olduğunda sıcağa karşı dayanıklıdır ve çok sağlamdır. Yüksek parlak polisajlı yüzey ayrıca benzinlere, alkollere ve yağlara karşı dayanıklıdır. Antistatik plastik maddeden tırtıllı somunlar hatta elektrostatik boşalmalar sebebiyle zarar görebilecek elektronik veya elektrikli yapı parçalarında da kullanılmaya imkan sağlamaktadır.

Tırtıllı somunlar, çelik

Çelikten üretilmiş tırtıllı somunlar, yüksek mekanik güçlerin meydana gelebileceği uygulamalar için uygundur. Malzeme tipik sıfatları dolayısıyla belirli şartlar altında çelik paslanmaya eğilimlidir. Dolayısıyla iç alanlarda kullanılmalarını tavsiye ederiz. KIPP'te karartılmış çelikten tırtıllı somunlar bulacaksınız.

Paslanmaz çelikten tırtıllı somunlar

Paslanmaz çelikten üretilmiş tırtıllı somunlar çelik modellere benzer biçimde yüksek dereceli dayanıklıdır. Lakin paslanmaya karşı dayanıklılar ve dolayısıyla dış alanlardaki uygulamalara uygunlar.

KIPP tırtıllı somunlarda mevcut ebatlar ve standartlar

KIPP tırtıllı somununlar DIN 6303, DIN 467 veya DIN 466 gereğince üretilmektedir ve üniversal kullanılabilir. Dolayısıyla mevcut makine parkurlarınızda bulunan tesisleri KIPP tırtıllı somununlar ile donatabilirsiniz veya arızalı parçaları sorunsuz değiştirebilirsiniz. Mevcut M4’den M12 dişli ebadına kadar model ve değişkesinden bağımsız olarak seçebilirsiniz.

KIPP’ten birinci sınıf tırtıllı cıvataları ve tırtıllı somunları kolay biçimde sipariş edin

KIPP’te tırtıllı cıvatalar ve tırtıllı somunları çevrimiçi sipariş edin! Depomuzdan büyük sayıda temin edilebilir ve bu ürünleri güvenli biçimde teslim edebiliriz. Norm birimleri alanında öncü Alman üreticilerden birinin kaliteli ürünlerine güvenin. Çeşitli ve birçok ürünün mevcut olmasına rağmen uygun ürünü bulamadığınız halde bize ulaşın! Size özel bireysel çözüm sunacağız – ihtiyaçlarınıza uygun biçimde.
Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33