Ürün grupları
Çeyrek dönüşlü kilitler, kenar koruyucu profiller

Çeyrek dönüşlü kilitler, kenar koruyucu profiller

geri

Çeyrek dönüşlü kilitler

Çeyrek dönüşlü kilitler her türlü kapağı, kontrol kutusunu, sac dolabı veya makine kapısını kilitler. Bu kilitler isteğe bağlı olarak kilitlenebilir ve sağlam bir yapıya sahiptir. Kontrol dolabı yapımı, tüm nakliye alanları, montaj araçları ve lojistik araçlari için idealdir.
Test

KIPP'ten döner sıkıştırma sürgüsü K1061

Klasik cıvatalara pratik alternatif olarak döner sıkıştırma sürgüleri makine mühendisliğinde kumanda elemanları olarak hizmet etmektedir. Bu durumda döner sıkıştırma sürgüleri bir kilitleme elemanı olmaktadır. Döner sıkıştırma sürgülerinin yardımıyla iki plaka, alet kullanmadan hızlı ve güvenli biçimde değiştirilebilir ve birbirlerine bağlanabilir. İşlevi açısından döner sıkıştırma sürgüsü aşağıda belirtilenlerin işlevini çok güçlü andırıyor:

»KIPP Bilyalı kilit pimi K1063

»KIPP Bilyalı kilit pimi K1064

Döner sıkıştırma sürgülerin kullanımı aşağıda belirtilen yararları sağlıyor:

• Kolay kullanım

• Yüksek gerdirme gücü

• AÇIK / KAPALI göstergesi

• Kısaltılmış donanım süreleri

• Güvenceli kilitleme

KIPP döner sıkıştırma sürgüsü K1061
Döner sıkıştırma sürgüleri dar mekanlarda yapılacak çalışmalar için çok elverişlidir ve kullanıcıya işitilecek sinyal veriyor (kilitleme ile tık sesi). Döner sıkıştırma sürgüleri titreşime karşı emniyetlidir ve „aynı anda aşağı çekim“ olanağı sağlıyor. Bunlara ait sıkıştırma plakaları döner sıkıştırma sürgülerinin monte edilmesini pratik uygulamada kolaylaştırıyor.

Bir döner sıkıştırma sürgüsü için uygulama örneği olarak düzenek levhalarında hızlı montaj sistemi olarak kaldırma tutamaklarına işaret edilir. (Levhaların işlem esnasında çıkarılması gerektiği zaman). Döner sıkıştırma sürgüleri ayrıca bir montaj veya düzenek levhasında dayanaklar için hızlı değiştirme sistemi olarak da uygundur. KIPP ürün yelpazesinde döner sıkıştırma sürgüleriyle ilgili çeşitli modeller bulacaksınız. Döndürme düğmesi paslanmaz çelikten (yalın), sıcaklığa dayanıklığı 200°C’ye kadar veya plastik model olarak (poliamid cam elyaf takviyeli) sıcaklığa dayanıklığı 130°C’ye kadar dayanıklı modeller olarak alınabilir. Gövde nikel kaplamalıdır. Montaj için sıkıştırma plakaları K1062 gerekiyor (aksesuar parçası).

KIPP'ten sıkıştırma plakaları K1062

Sıkıştırma plakaları döner sıkıştırma sürgülerinin de kullanılmasıyla birlikte kurulur. Montaj esnasında genel olarak iki farklı seçenek mevcuttur. Uygulama konusuna göre müşteri gerekli plaka kalınlığını seçiyor:

Sıkıştırma plakası Form A

Sıkıştırma plakası Form B: her 30°'de bir yerine kilitlenir

Sıkıştırma cıvataları her defasında birlikte teslim edilir. Sıkıştırma plakaları metrik ince dişlilere göre ayarlanmıştır.

KIPP Sıkıştırma plakası K1062

KIPP - Çeyrek dönüşlü kilit Hygienic DESIGN, T kollu

Kire karşı dayanıklı ve kolay temizlenebilir
KIPP yılın başından beri Hygienic Design tasarımında T kollu çeyrek dönüşlü kilit ürünleri ürün yelpazesinde bulundurmaktadır. Bu paslanmaz çelikten çeyrek dönüşlü kilitler (gövde ve tutamak: 1.4404 / topraklama somunu ve cıvata: 1.4301) örneğin özellikle yüksek hijyenik standartların olduğu gıda sanayisi veya hastanelerde ve doktor muayenehaneler için uygundur.
Çeyrek dönüşlü kilit DIN EN 1672-2:2009 Hijyenik Makine Talimatnamesi, GS-NV 6:2013/06 Gıda Makineleri Talimatnamesi ile uyumludur ve GS-NV 2:2013/06 gereğince özellikle denetlenmiştir. Çeyrek dönüşlü kilitler kolay temizlenir ve aynı anda kire karşı çok dayanıklıdır. Çeyrek dönüşlü kilit birleştirilmiş olarak monte edilebilir ve sağ veya solda kullanılabilir. Silikon conta sıvıların veya yağların girmesini engelliyor, mavi renkli ve FDA uyumludur.
Çeyrek dönüşlü kilit KIPP Kataloğunda veya web sitesinde farklı ebatlarda alınabilir.

Çeyrek dönüşlü kilit iyi bir haptik ve tutma güvenlik sağlamak için pratik bir T koluna sahiptir. Yüzeyler parlak cilalı, ayrıca kola farklı geçiş yarıçapları işlenmiştir. Bu geometrik şekiller ayrıca kir veya suyun malzemede birikmemesini sağlar. Hijyenik paslanmaz çelik, bakterilerin meydana gelmesini engellemektedir. Aşağıda belirtilen alanlarda Hygienic Design tasarımında çeyrek dönüşlü kilit uygulama alanı bulabilir:

• Gıda maddeleri teknolojisi

• Kimya ve ilaç sanayisi

• Ambalaj teknolojisi

Bilgi:

Özel conta, maks. 100 bar'a kadar yüksek basınçlı temizlik için tasarlanmıştır ve IP65/67 koruma sınıfı şartlarını yerine getirir. Conta ayrıca 80°C'ye kadar sıcaklıklara karşı dayanıklıdır ve mavi rengi sayesinde FDA'nın kuralları uyarıncadır (gıda ürünleri ile karıştırma durumunun olmasını güvenilir bir şekilde önler). İstenen modelde ilgili dil ayrı olarak sipariş edilebilir. Her dil, her gövde ile kombine edilebilir.

Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33