Ürün grupları
Boru bağlantı elemanları, profil bağlama elemanı

Boru bağlantı elemanları, profil bağlama elemanı

geri
Boru bağlantı elemanları, profil ve sistemleri birleştirmek için kullanılan yapı elemanlarıdır. Bu elemanlar, makine imalatında koruyucu tertibatlar, muhafazalar, gövde ve her türlü iskele için idealdir.

KIPP'ten boru bağlama elemanı

KIPP boru bağlama elemanlarıyla borular kolay ve esnek biçimde birleştirilebilir. Boru bağlama elemanları, kendi tasarımlarınıza veya kaynak işleri tasarımlarına kıyasla düşük maliyetli olan ve zaman tasarrufu sağlayan seçenektir. Yuvarlak ve dört köşe borular, boru bağlantı elemanlarıyla güvenilir ve dayanıklı şekilde birleştirilebilir. Basit takma sistemi dolayısıyla, delmeden, perçinlemeden veya kaynak yapmadan sorunsuz şekilde birkaç defa çözülebilir ve yeninden kullanılabilirler. Böylece sistemde müteakip değişikliler kolay ve büyük maliyet gerektirmeden gerçekleştirilebilir.

Boru bağlantı elemanlarının materyallerinin karşılaştırılması: Plastik, alüminyum ve paslanmaz çelik

Plastikten boru bağlantı elemanı – hafif yük alanları için

Plastik boru bağlantı elemanları az miktarda mekanik yüklerin meydana geldiği hafif tasarımlar için uygundur. Özellikle gıda malzemeleri ambalajlama sanayisinde kullanılmaktadır ve hafif olmaları sayesinde beğenilmektedir.

Plastik boru bağlantı elemanlarının önemli faydaları:

 • paslanmaya karşı dayanıklı
 • tahriş edici maddelere karşı dayanıklı
 • ucuz
 • göze hitap eden tasarım


İyi derecede sağlamlık için plastik bağlama elemanlarında alüminyum borularının kullanılmasını tavsiye ederiz. KIPP ürün yelpazesinden borular tam dakik olarak bizim boru bağlama elemanlarıyla kullanılmalarına odaklıdır ve güvenli sıkıştırma sağlamaktadır.

Aşağıda belirtilen ebatlar alınabilir:

 • Plastik boru bağlama elemanları ebatları, yuvarlak borular için, çap = 18 mm, 30 mm
 • Plastik boru bağlama elemanları ebatları, dört köşeli borular için, çap = 30 mm

Alüminyum boru bağlama elemanları – orta ile ağır yük arası alanlarda

KIPP alüminyum boru bağlama elemanları konusunda birçok değişke sunmaktadır. Bunlar her istenen boru tasarımı için uygundur ve plastik modellere kıyasla daha yüksek oranda dayanıklıdır. Alüminyum boru bağlama elemanları alüminyum döküm veya haddeden çekilmiş alüminyumdan üretilmektedir.

En önemli faydaları:

 • hızlı ve tasarruflu montaj
 • birden fazla parçalı bağlama elemanları teslim edilebilir ve müteakip montaj için uygundur
 • dayanıklı
 • farklı tasarım modelleri


Ürün yelpazemizde bulacaklarınız:

 • Alüminyum boru bağlama elemanları, yuvarlak borular için, çap = 12 mm, 14 mm, 15 mm, 16 mm, 18 mm, 20 mm, 25 mm, 30 mm, 40 mm, 50 mm
 • Alüminyum boru bağlama elemanları, ebatları dört köşeli borular için, çap = 25 mm, 30 mm, 40 mm

Paslanmaz çelik boru bağlama elemanları – vuruşlara dayanıklı yük alanları için

Paslanmaz çelikten boru bağlama elemanları yüksek sıcaklığa karşı dayanıklıdır ve özellikle dinamik yüklenmeler için tasarlanmıştır. Malzemelerinin sayesinde paslanmaya ve büyük ölçüde bükülmeye karşı dayanıklılar.

Paslanmaz çelik hassas dökümden üretilmekteler ve en önemli faydaları:

 • aşırı güçlü
 • titreşime dayanıklı
 • ısılara dayanıklı ve paslanmaya dayanıklı
 • çarpmalara dayanıklı ve şoklara dayanıklı
 • yüzey elektrolitik perdahlanmış


KIPP’de paslanmaz çelikten yuvarlak borular için boru bağlama elemanlarını bu çapta alabilirsiniz = 12 mm, 14 mm, 16 mm, 18 mm, 20 mm, 30 mm, 40 mm

Boru bağlama modellerin çeşitli modelleri

KIPP boru bağlama elemanları üç sınıflandırmaya ayrılabilir - dik açılı boru bağlama elemanları, paralel aks boru bağlama elemanları ve mafsal boru bağlama elemanları

Dik açılı boru bağlama elemanları

Dikdörtgen şeklinde boru bağlama elemanları boruları 90° açısıyla veya vidalama yüzeyine 90° açıda birbirlerine bağlar.

Dikdörtgen şeklinde boru bağlama elemanları sınıflandırmasına ait olanlar aşağıda belirtiliyor:

 • Çapraz bağlama elemanlı
 • Açı bağlama elemanı
 • Ayak bağlama elemanı
 • Boru bağlama elemanı T parçası


Her Boru bağlama elemanı bir özel uygulama için tasarlanmıştır. Açı bağlama elemanlarının özellikle köşeler için uygun olmaları söz konusuyken, ayak bağlama elemanları duvarda sabitlemeler için ayrıca mükemmel seçimdir. Dikdörtgen boru bağlama elemanlarının farklı modelleri mevcuttur ve başı çıkarılabilen modeli de seçebilirsiniz. Dolayısıyla mevcut sistemlere müteakiben montaj işlemlerine olanak sağlanır. Daha sonraki kullanım alanına göre farklı materyaller mevcuttur.

Paralel aks boru bağlama elemanları

Eksen paralel montaj deliği olan boru bağlama elemanları boruları vidalama yüzeyine merkezi veya paralel biçimde bağlamaktadır.

Eksen paralel boru bağlama elemanlarına aşağıdakiler dahildir:

 • Düz bağlama elemanları
 • Flanş bağlama elemanları


Doğru boru bağlama elemanlarıyla daha kısa olan borular da birbirlerine bağlanabilirler. Dolayısıyla kesinti artıkları sistemlere entegre edilebilmektedir ve atıklar azaltılabilir ve masraflar azaltılabilir.

Mafsal boru bağlama elemanı

Mafsal boru bağlama elemanlarıyla birkaç boru birbirerine merkezi ve mafsallı olarak bağlanabilir. Dönme alananı en azından 180° olmaktadır. Bunlar kilitleme işlevli veya kilitleme işlevsiz mevcuttur.

Mafsallı boru bağlama elemanları sınıfa aşağıdakiler aittir:

 • Mafsal parçalı bağlama elemanı
 • Mafsallı bağlama elemanı
 • Mafsallı ayak bağlama elemanı


Mafsallı boru bağlama elemanları sayesinde tasarımların yapımında neredeyse hiç sınır kalmamıştır. Buna ek olarak, esnek boru bağlama elemanları sayesinde ekranlar veya kontrol panelleri bireysel ihtiyaca göre yerleştirilebilir ve böylece ergonomik iş yerlerin kurulması için kullanılabilir – her çalışana bireysel uyarlanmıştır.

Çeşitli boru bağlama elemanları türleri

Farklı boruların bağlanması – küçültme kovanları sayesinde sorun yok

KIPP'in ürün yelpazesinde iki tür boru bağlama elemanları mevcuttur: Dört köşe borular için boru bağlama elemanları ve yuvarlak borular için boru bağlama elemanları. Küçültme kovanları sayesinde borular dört köşe borulardan yuvarlak borulara veya yuvarlak borulardan dört köşe borulara uyarlanabilmektedir.

Ayrıca daha küçük borularda bağlanabilir:

Doğrusal üniteler için boru bağlama elemanları

KIPP alışılagelmiş boru bağlama elemanlarının yanında alüminyumdan doğrusal üniteler için boru bağlama elemanları da sunuyor.

Bunlar aşağıda belirtildiği üzere alınabilir:

 • Çapraz bağlama elemanları
 • Açı bağlama elemanları
 • Ayak bağlama elemanları


Boru bağlama elemanlarıyla doğrusal üniteler sorunsuz şekilde sabitlenebilir veya bağlanabilir.

KIPP'te boru bağlantı elemanları şimdi kolay biçimde çevrimiçi satın alın!

KIPP’te farklı boru bağlama elemanları bulacaksınız – hemen hemen her uygulama için. Buna uygun olarak mağazamızda farklı yuvarlak ve dört köşe boruları alabilirsiniz. Bunları hazır kısaltılmış halde sipariş edebilirsiniz. Çok az üretim toleransları ve görünmeyen kaynak yerleri özellikleri mevcuttur. KIPP boru bağlama elemanlarına tam uyarlama dolayısıyla güvenli bağlama taahhüt edebiliriz.

Farklı boru bağlama elemanları seçeneğine rağmen düzeninize veya sisteminize uygu olanları bulamadınız mı? O halde bize ulaşın, memnuniyetle sizinle birlikte geliştirelim bireysel özel çözümleri!

Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33