Ürün grupları
Makina ayakları

Makina ayakları

geri

KIPP'den makine ayakları

Bir makine veya tertibat kurulurken zemindeki eşitsizlik veya küçük yükseklik farklarının telafi edilmesi gerekiyorsa, makine ayakları kullanılır. Makine ayaklarının ve mafsallı ayakların birçok farklı versiyonu sayesinde, akla gelebilecek hemen hemen tüm tesviye görevleri gerçekleştirilebilir. Tesviye ayakları olarak da bilinen makine ayakları, bir dişli milden ve ilgili bir ayaktan, örneğin bir plaka ayak veya mafsallı ayaktan oluşur.

Malzemeler - makine ayaklarının yapısına genel bakış

KIPP makine ayakları için mümkün olan en geniş uygulama yelpazesini sağlamak için farklı malzemelerde mevcutturlar. Dişli miller genellikle çelik veya paslanmaz çelikten yapılırken, plakalar farklı malzemelerde mevcuttur. Buna çelik veya paslanmaz çeliğin yanı sıra plastik ve çinko basınçlı döküm de dahildir. Modele bağlı olarak, plakalar, titreşimleri emen ve plakanın ve dolayısıyla tüm makine ayağının kaymasını önleyen bir kaymaz plaka içerir.

Çelik makine ayakları

Makine ayaklarında daha yüksek yük bulunan uygulamalar için, dişli mile ek olarak plakanın da çelik olduğu

Paslanmaz çelik makine ayakları

Paslanmaz çelik makine ayakları veya dişli miller ve diskler, uygulama alanının yüksek dayanıklılığı ve büyük esnekliği ile karakterizedir. Paslanmaz çelik tesviye ayakları, çelik makine ayakları kadar sağlamdır, ancak korozyon direnci nedeniyle de etkileyicidir. Bu şekilde paslanmaz çelik makine ayaklar dış mekanlarda ve nemli iç mekanlarda kullanım için ideal hale gelir. Hijyenik açıdan hassas alanlar için, KIPP'nin temizlemesi özellikle kolay ve itinalı olan Hygienic DESIGN makine ayakları vardır.

Plastik plaka

Plakanın geniş yüzeyi nedeniyle, üzerine etki eden kuvvetler iyi dağılır. Bu nedenle plakaların metal veya çelikten yapılması şart değildir, plastikten de yapılabilir. Plastik makine ayaklarında, stabilite nedenleriyle yalnızca dişli eleman metalden yapılmıştır. Elektrostatik olarak hassas bileşenlerin bulunduğu alanlar için ESD plakaları da mevcuttur.

Çinko basınçlı döküm plaka

Çinko basınçlı döküm plakalar da oldukça stabildir ve paslanmaz çelik plakalara benzer şekilde bir korozyon dayanıklılığına sahiptir. Yüzeyi korumak için, çinko basınçlı döküm plakalar genellikle bir toz kaplama ile sunulur.

Makine ayaklarının farklı versiyonları

Yüksekliği ayarlanabilir standart makine ayakları

Standart versiyondaki yüksekliği makine ayakları geniş uygulama yelpazesi ile ön plana çıkmaktadır. Prensip olarak, bir makinenin veya tertibatın tesviye edilmesi gereken her yerde kullanılabilirler. Bireysel bileşenlerin birçok farklı malzemesi ve tasarımı sayesinde ilgili makine ayağı, gerekli gereksinimler için ayrı ayrı yapılandırılabilir.

Kaymayı önleyici plakalı makine ayakları

Kaymayı önleyici plakalar makine ayakları için kaymaz bir duruş sağlar. Kauçuk destekler, zemin ile plaka veya mafsallı ayak arasında konumlandırılır ve böylece makine ayaklarının kaymasını önler. Ayrıca, titreşim sönümleyici görevi görürler ve hafif titreşimleri ve hareketleri azaltır veya emerler.

Titreşim sönümleyici makine ayakları

KIPP'nin makine ayakları, agregaların ve motorların ayarlanması için de uygundur. Bunlar çalışır durumdaysa, zemine ve temele kalıcı olarak zarar verebilecek şekilde sallanır ve hareket ederler. Bunu önlemek için titreşim sönümlemeli makine ayakları kullanılır. Titreşimlerin çoğunu emen ve çevreye iletimi en aza indiren kauçuktan yapılmış bir çekirdek içerirler.

Hygienic DESIGN makine ayakları

Gıda sektörü gibi hijyen açısından hassas alanlarda makine ayaklarının kolayca temizlenip dezenfekte edilebilmesi çok önemlidir. Bu tür uygulamalar için, KIPP'de Hygienic DESIGN makine ayakları bulabilirsiniz. Bunlar, kirin birikebileceği boşluk ve kenarların sayısını en aza indiren kauçuk contalı paslanmaz çelikten yapılmış makine ayaklardır.

Mafsallı ayaklı makine ayakları

Düz olmayan veya hafif eğimli zeminler için mafsallı ayaklı makine ayakları kullanılabilir. Plaka ile dişli millerin yuvası arasında bulunan mafsal tarafından düşük düzensizlikler dengelenir. Bu şekilde plaka ayağı her zaman tüm yüzeyiyle zeminde kalır ve böylece maksimum stabilite sağlar.

Makine ayakları için uygulama alanları

Farklı malzemelerin kullanılması ve çok sayıda farklı tasarımın bulunması sayesinde KIPP makine ayaklarının uygulama alanı oldukça geniştir. Makine mühendisliğinde ve tesis yapımında, örneğin tüm üretim tesislerini tesviye etmek için kullanılırlar. Mobilya sektöründe, sonraki kullanımlarda sağlam durmalarını sağlamak için mobilya parçalarına monte edilirler. Ölçüm cihazlarında sabit bir şekilde yerleştirilmeleri ve küçük titreşimlerin bile ölçüm sonuçlarını etkilememesi önemlidir. Titreşim sönümleyici makine ayakları burada sıklıkla kullanılır. Ve aynı zamanda KIPP makine ayakları gıda sektöründe de Hygienic DESIGN ürünleri şeklinde kullanılmaktadır. Temizlenmeleri kolaydır ve bu nedenle hijyenik olarak hassas alanlar için idealdir.

KIPP makine ayakları – her zaman doğru seçim

KIPP online mağazasında çok çeşitli makine ayaklarını keşfedin ve uygulamanız için doğru modeli bulun. Birçok farklı tasarımdan doğru ayarlanabilir mafsallı ayağı seçin. Geniş ürün yelpazesine rağmen en uygun makine ayağını bulamadıysanız, bize ulaşın. Talep üzerine, makinenize veya uygulamanıza göre uyarlanmış bir bireysel özel çözüm geliştirebiliriz.
Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33