Ürün grupları
Nakliyat tekniği

Nakliyat tekniği

geri
Bilyalı makaralar, iş parçalarını taşımak için kullanılır. Halka cıvatalar gibi tespitleme veya tutma sistemleri, hareketli parçalar için nakliye veya kaldırma yardımı olarak kullanılır. Nakliye teknolojisi, lojistik, makine imalatı, kontrol dolabı imalatı ve konveyör sistemleri için uygundur.
  • Embedded - Halka vidaları + bilyalı makaralar (Kipp.de)

KIPP'ten halka vidalar ve halkalı somunlar

Bağlantı elemanı olarak veya „mesnet elemanı“ da deniliyor, bir halka vidası sadece büyük bir yükün (çekme/ağırlık) alınması gerektiğinde kullanılmaktadır. KIPP'in halka vidaaları DIN 580 (Halka vıdalar DIN 582) gereğince üretilir ve dolayısıyla çok dayanıkı ve yük taşıyabilmektedir. Halka vidaları yük kancaları, fırdöndüleri veya mapalar gibi yük taşıma malzemeleri sınıfına girmektedir. Halka vidası adını halka şeklinde bir göze boçludur (günlük konuşma dilinde göz vidası da denmektedir). Bu göz, dişliyle birlikte kaldırma bantları, çekici zincirler, vinçler, yuvarlak sapanlar ve benzeri yapımlar için mesnet mapasını meydana getiriyor.

Halka vidaların sanayide uygulama alanları ve kullanımları

Halka vidalar özellikle bu alanlarda kullanılmaktadır:

• İnşaatlarda

• Hangarlarda alet yapımında

• Atölyelerde

• Ağır yüklerin indirilmelerinde


Halka vidaları genel olarak çok ağır olan makine yapı parçaları veya aletlerin yük zincirleriyle / yük bağlama zincirleriyle A’dan B’ye nakledilmeleri gerektiği durumlarda sık biçimde kullanılır. Bu amaç için vinçler ve benzeri takımlar da kullanılmaktadır. Halka vidaları ayrıca çit kurulumunda veya bariyer zincirleri için kullanılabilr.

Halka vidaları birçok değişik tarzda ve formlarda

KIPP ürün yelpazesi içerisinde halka vidasının birçok tarzı bulunuyor. Farklı dişli ebatlarından başlayarak: M4, M6, M8, M10, M12 ebatları ve farklı malzemelerin kullanılmalarına kadar: çelik, paslanmaz çelik, paslanmaz çelik boyalı. Çelik modeli DIN 580 standartına göre üretilmiştir, paslanmaz çelik modeli DIN 580 standartına benzer. Özel tarzda kalite sınıfı 10 seviyesinde halkalı somun plastik kaplamalı ve döndürülebilen yataklı bir halka üzerinden vidayla bağlıdır. İyileştirilmiş dayanaklığın yanında 90°'ye kadar yan dayamaya olanak sağlamaktadır. Fırdöndü ayrıca, halka vidasının açılmasına da aşırı dönmesine de izin vermiyor (Halka gövdesi sıkılanmış cıvata başı konumunda 360° döndürülebilir). Bu halka vidalar özellikle dayanıklı ve güvenliler (300 – 4500 kg).

KIPP'ten fırdöndü ve mapa

Klasik halka cıvatalarının yanında KIPP'in ürün yelpazesinde kalite sınıfı 8 fırdöndüleri de mevcuttur. Bu fırdöndülerin çok büyük yük altında da döndürülebilir olmaları özel sıfatlarından biridir. Kurulu bir bilyalı yatak bunu sağlamaktadır (360° döndürülebilir, 180° sallanabilir). Fırdöndüler her tarafa doğru tam yük altına alınabilir ve kırılmaya karşı her yüklenme yönünde 4-kademeli emniyet sağlamaktadır. Fırdöndüler özellikle yükün emniyet altına alınması ve yüklerin kaldırılması için kullanılıyor.

KIPP'in ürün yelpazesinde kavisli ve düz mapalar da bulunmaktadır. Bunlar dar alanlarda kullanılıyor ve çok büyük taşıma gücü mevcuttur. Mapalar çelikten üretilmiştir.

KIPP’ten teknik bilirkişi raporu

Kalite sınıfı 10 seviyesinde halka vidalarıyla ilgili işaret:

Belirtilen yük değerleri bir dişli nominal çapın asgari vidalama derinliği için, asgari 363 N/mm² çekme mukavemetli çelik malzemelerde olmakla, kullanım sıcaklığı -20°C’den +100 C°’ye kadar geçerlidir. Halka dövme ve temperlenmiştir. 4-kademeli emniyet EN 1677-1 talimatı gereğince bir elektromanyetik çatlak kontrolüyle sağlanmaktadır. Sağlamlık sınıfı 10.9’dur. Optimal taşıma gücüne, dişlinin tümünün dibe (karşı dişliye) vidalanmasından sonra ulaşılabilmektedir.

Halka vidaların, fırdöndülerin ve mapaların yanında kaynaklanabilen mesnet mapaları ürün yelpazesinde mevcuttur. Bunlar köprüden (1.6541.) ve bir kaynak sehpasından (çelik S355JR) meydana gelmektedir: Kaynak işlerini EN 287-1 talimatı gereğince denetimli bir kaynak uzmanı yapmak zorundadır.

Müşteri olarak daha fazla sorularınız olduğunda satış uzmanlarımıza bir bağlantı kurmanızdan memnun oluruz.

Üstün değerli halka vidaları çevrimiçi satın alın

KIPP’in otomatikleştirilmiş yüksek raf deposu mesnet elemanlarının çok sayıda mevcut olmasını ve hızlı teslimatını garanti eder. Tereddüt etmeyin ve KIPP’ten üstün kaliteli mesnet mapalarınızı hemen bugün sipariş edin.

Çok sayıda modeli olan bilyalı taşıyıcılar

KIPP bilyalı taşıyıcılar pratikte her türlü taşıma taleplerinde kendini kanıtlamıştır. Bilyalı taşıyıcılar büyük makine mühendisliği işletmelerinden küçük atölyelere kadar çok amaçlı kullanılabilir. Bilyalı taşıyıcılar özellikle ağır ve hassas malların taşınmasında kullanılır. Örneğin bilyalı taşıyıcılar preslere, ölçüm aletlerine ya da kompleks konveyör sistemlerine takılır.
Bilyalı rulmanlar seçime bağlı olarak sağlam çelik gövde veya farklılaştırılmış malzeme niteliğinde de üretilebilir. Ayrıca keçe contaların yardımıyla, kirin küre gövdeye girmesi engellenebilir. Takip eden iş maddelerinden müşteri seçebilir.
KIPP'in farklılaşmış ürün yelpazesi, yük katsayısı 50 Newton olan bilyalı taşıyıcılardan yük katsayısı 15 000 Newton olan bilyalı taşıyıcılara uzanmaktadır. HEINRICH KIPP WERK online mağazasında 40'tan fazla bilyalı taşıyıcı modeli sunmaktadır. Bunlar farklı çaplarda da mevcuttur. Birçok bilyalı taşıyıcı örneğin farklı minyatür modellerde de temin edilebilir.
Bilyalı taşıyıcılar seçime bağlı olarak sağlam çelik gövde veya farklılaştırılmış malzemelerle de üretilebilir. Keçe contaların yardımıyla ayrıca bilya gövdelerine kirlerin girmesi önlenebilir. Müşteri aşağıdaki malzemeler arasından seçim yapabilir.
Gövde:
- Galvanize çelik
- Paslanmaz çelik
Yük bilyası:
- Çelik
- Paslanmaz çelik
- Poliamit (POM)
Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2021 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33