Ürün grupları
Nakliyat tekniği

Nakliyat tekniği

geri
Yenilikler
Bilyalı makaralar, iş parçalarını taşımak için kullanılır. Halka cıvatalar gibi tespitleme veya tutma sistemleri, hareketli parçalar için nakliye veya kaldırma yardımı olarak kullanılır. Nakliye teknolojisi, lojistik, makine imalatı, kontrol dolabı imalatı ve konveyör sistemleri için uygundur.
  • Embedded - Halka vidaları + bilyalı makaralar (Kipp.de)

KIPP'ten halka vidalar ve halkalı somunlar

Halka vidaları bağlantı elemanları veya "mesnet elemanı" olarak kullanılır. Bunlar büyük bir yükün (çekme/ağırlık) alınması gerektiğinde kullanılmaktadır. KIPP ürün yelpazesinde DIN 580 gereğince üretilmiş olan ve dolayısıyla çok dayanıklı ve yük taşıyabilecek indirimlihalka vidaları sunuyor, (Halkalı somun DIN 582).

Halka vidalar ve halkalı somunların uygulaması

Halka vidalar özellikle bu durumlarda kullanılır:

  • lojistikte
  • inşaatlarda
  • alet yapımında
  • atölyelerde
  • ağır yapı parçalarının montajında
  • ağır yüklerin indirilmelerinde

Halka vidaları genel olarak çok ağır olan makine yapı parçaları veya aletlerin A'dan B'ye nakledilmeleri gerektiği durumlarda sık biçimde kullanılır. Bunların sıkça halka vidalarının içine sıkılmasının veya içine somunların yerleştirilmesinin mümkün olduğu yuvaları mevcuttur. Nakliyat için vinçler ve benzeri takımlar da kullanılmaktadır. Çok yönlü oldukları kullanım alanlarında görülmektedir. Ayrı elemanların birleştirilmesi için çit yapımında veya bariyer zincirleri konusunda olsun veya hatta gemi ve yat yapımında tutma halatlarının, tırabzanların ve diğer nesnelerin bağlanmalarına. Paslanmaz çelik 1.4401 gibi farklı materyaller sayesinde KIPP’in halka vidaları ve halkalı somunlar hatta deniz suyuna karşı dayanıklıdır.

Halka vidaları birçok değişik tarzda ve halkalı somunlar birkaç formda

KIPP’in ürün yelpazesinde halka vidaları ve halkalı somunların değişkenleri arasından seçin. Farkları dişli ebatları ve gözün çeşitli çapları sebebiyle mevcuttur. Modele göre farklı materyaller sunuluyor. DIN 580 gereğince üretilmiş halka vidaları paslanmaz çelikten, farklı kalite sınıfları veya çelikten alınabilir. Farkları DIN 580 benzeri üretilmiş olan değişkelere kıyasla CE işaretleri ve daha yüksek taşıma gücü özelliklerinde bulunmaktadır. KIPP DIN 580 benzeri üretilmiş olan sadece paslanmaz çelik modeller de sunuyor. Seçkin sürümde, kalite sınıfı 10 ürününde, halkalı somun plastik kaplamalı ve döndürülebilen yataklı bir halka üzerinden vidayla bağlıdır. İyileştirilmiş dayanaklığın yanında 90°'ye kadar yan dayamaya olanak sağlamaktadır. Fırdöndü ayrıca, halka vidasının açılmasına da aşırı dönmesine de izin vermiyor. Halka gövdesi sıkılanmış cıvata başı konumunda 360° döndürülebilir. Kalite sınıfı 10 halka vidaları içten altıgen anahtarla ve anahtarsız sunuluyor. Anahtarlı modelin faydası aynı anda sabitlemeye de yaramasında görülmektedir. Dolayısıyla halka vidasının dönmesi engellenebilmektedir. Bu form özellikle dayanıklı ve güvenlidir. Modele göre 300 kg ile 4.500 kg arasında taşıma güçleri mevcuttur.

Halkalı somunlar da farklı dişli ebatları ve gözün farklı çaplarıyla alınabilir. Halkalı somunlar DIN 582 gereğince çelik veya paslanmaz çelikten üretiliyor. Ayrıca KIPP’in ürün yelpazesinde DIN 582 benzeri üretilmiş olan modeller bulacaksınız. Halka vidaları gibi CE işaretinin eksik olması ve daha düşük taşıma güçlerinin olması farkları mevcuttur. Faydaları yüksek polisajlı yüzeylerinde ve dolayısıyla net biçimde tasarım alanındadır ve nesnelerin değerini arttırmakta veya daha estetik hassas taşlamayı sağlamaktadır.

Her halka vidası için uygun materyal

Daha sonraki uygulamaya bağlı olarak doğru malzeme önemlidir. KIPP’te halka vidaları ve halkalı somunları farklı modeller olarak bulacaksınız: Çelik ve paslanmaz çelik. Çelik daha ağır olmasıyla birlikte, sağlam yapısı sebebiyle beğenilmektedir. Paslanmaz çelik daha yumuşak bir metal olmasına rağmen, daha hafif olması sebebiyle beğenilmektedir. Her iki modelde, çelik modelde olduğu gibi paslanmaz çelikte de taşıma gücü eşittir.

Halkalı somunların ve halka vidaların kullanım alanlarını arttırmak için KIPP çevrimiçi mağazasında paslanmaz çeliği çeşitli kalite sınıflarında bulursunuz. Paslanmaz çelik 1.4301 günlük dış kullanım uygulamaları için mükemmeldir ve uzun ömürlü olması sebebiyle beğenilmektedir. Ortamın şartları ve özellikle çevre koşulların, örneğin sahil bölgelerinde veya açık denizde daha yüksek talepleri olduğunda 1.4401 ayarında paslanmaz çeliği tavsiye ediyoruz. Özel alaşımı dolayısıyla deniz suyuna karşı dayanıklıdır ve yat, gemi ve kıyıdan uzak deniz ortamında bina yapımında uygundur.

Çok sayıda modeli olan bilyalı taşıyıcılar

KIPP bilyalı taşıyıcılar pratikte her türlü taşıma taleplerinde kendini kanıtlamıştır. Bilyalı taşıyıcılar büyük makine mühendisliği işletmelerinden küçük atölyelere kadar çok amaçlı kullanılabilir. Bilyalı taşıyıcılar özellikle ağır ve hassas malların taşınmasında kullanılır. Örneğin bilyalı taşıyıcılar preslere, ölçüm aletlerine ya da kompleks konveyör sistemlerine takılır.
Bilyalı rulmanlar seçime bağlı olarak sağlam çelik gövde veya farklılaştırılmış malzeme niteliğinde de üretilebilir. Ayrıca keçe contaların yardımıyla, kirin küre gövdeye girmesi engellenebilir. Takip eden iş maddelerinden müşteri seçebilir.
KIPP'in farklılaşmış ürün yelpazesi, yük katsayısı 50 Newton olan bilyalı taşıyıcılardan yük katsayısı 15 000 Newton olan bilyalı taşıyıcılara uzanmaktadır. HEINRICH KIPP WERK online mağazasında 40'tan fazla bilyalı taşıyıcı modeli sunmaktadır. Bunlar farklı çaplarda da mevcuttur. Birçok bilyalı taşıyıcı örneğin farklı minyatür modellerde de temin edilebilir.
Bilyalı taşıyıcılar seçime bağlı olarak sağlam çelik gövde veya farklılaştırılmış malzemelerle de üretilebilir. Keçe contaların yardımıyla ayrıca bilya gövdelerine kirlerin girmesi önlenebilir. Müşteri aşağıdaki malzemeler arasından seçim yapabilir.
Gövde:
- Galvanize çelik
- Paslanmaz çelik
Yük bilyası:
- Çelik
- Paslanmaz çelik
- Poliamit (POM)
Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2022 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33