Ürün grupları
Hızlı bağlama elemanları, güç gerdiricileri

Hızlı bağlama elemanları, güç gerdiricileri

geri

Hızlı bağlama elemanları iş parçalarını tutmak ve sıkıştırmak için kullanılır. Montaj düzeneği ve tutma düzeneği olarak görev görürler. Ürünler, montaj tekniği, sıkıştırma tekniği, takım imalatı ve düzenek imalatı için öngörülmüştür.

KIPP hızlı bağlama elemanları sayesinde kolay bağlama

KIPP farklı yapı şekillerine sahip hızlı bağlama elemanları sunmaktadır – her uygulama için doğrusu:

Hızlı bağlama elemanları pratikte sıklıkla kuvvetli sıkıştırıcı ya da güç gerdirici olarak da adlandırılır. Yatay bağlama elemanında tetikleme kolu yatay konumda, dikey bağlama elemanında dik çıkış konumunda bulunur. Kulp elemanı plastikten üretilir. Kol yağa dayanıklıdır ve ele rahat bir şekilde oturmaktadır.

Standart modellerin daha gelişmiş versiyonları hızlı bağlama elemanı KIPP lock ve KIPP lock+ ile donatılmış olan modellerdir. KIPP lock ergonomik ve kullanıcı dostu bir kol formu ve uzun ömürlülüğü ile ön plana çıkmaktadır. Özel NITROX-YÜZEY sayesinde ürünler paslanmaya karşı dayanıklıdır ve U profilli konik sıkıştırma kolu sayesinde son derece sağlamdır. KIPP lock+ sistemi KIPP lock’un avantajlarına bir de emniyet kilidi eklemektedir. Kol böylelikle ancak kilit çözüldükten sonra devreye alınabilir.

KIPP marka yatay ya da dikey hızlı bağlama elemanının bağlama yüksekliği bir baskı cıvatasıyla uyarlanabilir. Bu 35 mm'lik bir alanda neredeyse eşit kalan gerdirme gücüyle kademesiz ayarlama sağlar. Mafsaldaki kolun altında bulunan bir ayar vidası üzerinden gerekliliklere uygun olarak 2.500 N’ye kadar ayarlanabilmektedir.

KIPP hızlı bağlama elemanları bir yatay ayak veya bir dikey ayak ile donatılmış olarak sunulmaktadır. Kuvvetli sıkıştırıcı böylece ilgili montaj talebine uygun olarak sorunsuz sabitlenebilir. Baskı mili ayrıca duruma göre manuel ayarlanabilir. KIPP’te hızlı bağlama elemanlarını hem çelikten hem de paslanmaz çelikten üretilmiş olarak bulabilirsiniz.

Akıllı üretimin genişletilmesi için KIPP’te güç sensörleri entegre edilmiş hızlı bağlama elemanları da bulabilirsiniz. Ürünler gerdirme gücünün tam olarak ayarlanmasına ve ölçülmesine imkan sağlarlar ve FEATURE grip ürün serisi içinde yer alırlar. Güç sensörü aracılığıyla iş parçaları bu şekilde tanımlanabilir ve geri izlenebilir gerdirilebilir. Üretim bu sayede daha da boşluksuz olarak kayıt edilerek iyileştirme olanakları veya kalite sorunlarının tespit edilmesi sağlanır.

Yatay ve dikey hızlı bağlama elemanlarının aksine itme-çekme tipi bağlama elemanları kompakt yapı şekilleri ve yüksek tutma güçleri ile ön plana çıkmaktadır. Bir diğer avantaj hafif ve kolay kullanılabilir olmasıdır. İtme-çekme tipi bağlama elemanlarının lineer bir kuvvet etkisi vardır.

KIPP pnömatik bağlama elemanları hızlı bağlama elemanları anlamında özel bir durum oluştururlar. Elle kumanda edilmezler, bunun yerine hava basıncı ile bir sıkıştırma gerçekleştirilir. Pnömatik bağlama elemanları böylece otomatik proseslere ve tesislere dahil edilebilirler. İşletim için her tür sıradan basınçlı hava sistemini kullanabilirsiniz. Otomasyon ile bunun yanında uç konumları ayrıca kolay ve sorunsuz bir şekilde sorgulanabilir.

KIPP hızlı bağlama elemanları yüksek kaliteli, dayanıklı ve böylece makine imalat sektöründe kullanım için de oldukça uygundurlar – KIPP İLE GÜVENLİ.

Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33