Ürün grupları
Teleskopik raylar

Teleskopik raylar

geri
Teleskopik raylar, çekmece ve çekme sistemleri için fonksiyon modülü olarak görev görürler. Tam uzatma ve kısmi uzatma halinde ve kısmen son konum sönümlemesi ile sunulurlar. Ağır hizmet modelleri işletme araçları imalatı, sac imalatı ve tesis imalatında çevre birim modülleri için uygundur.

Teleskopik raylar: Ağır yük, tam uzatma ve daha fazlası

HEINRICH KIPP WERK, geniş bir teleskopik ray yelpazesine sahiptir. Farklı yük alanları için farklı modellere ek olarak çeşitli uzatmalar, donanım çeşitleri ve malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Geniş ürün çeşitliliği nedeniyle KIPP teleskopik rayları birçok uygulama alanında kullanılabilir. Makine ve tesis mühendisliğine ek olarak, örneğin mobilya yapımında, sağlık sektöründe, BT endüstrisinde ve kurtarma hizmetlerinde acil durum araçlarında bulunabilirler.

Teleskopik raylar - Tasarımlar ve çeşitler

Teleskopik rayların farklı çeşitleri ve tasarımları, çok çeşitli kullanım alanları ve uygulama seçeneklerine olanak tanır. Teleskopik raylar temel olarak raylar, bilyeli kafesler ve bilyelerden oluşur. Tasarıma bağlı olarak, bu bileşenler farklılık gösterebilir.

Kullanılan malzemeler

Teleskopik raylara etki edebilen yüksek yükler nedeniyle raylar her zaman metalden yapılmıştır. Ya çelik, paslanmaz çelik ya da alüminyum kullanılır. Daha yüksek bir yük sınırını garanti edebilmek için bilyeler için de metaller kullanılır. Yalnızca bilyeli kafeslerde metallerin yanı sıra plastikler de kullanılmaktadır.

Yük alanları ve uygulama seçenekleri

Her teleskopik ray aynı yüklere maruz bırakılamaz. Daha iyi atama için üç farklı yük alanına atanabilirler:

  • Hafif (50 kg'a kadar)
  • Orta (51 kg - 99 kg)
  • Ağır (100 kg'dan fazla)

50 kg'a kadar hafif aralığındaki raylar, basit ticari uygulamalarda olduğu gibi düşük yükler ve ayrıca mutfak dolapları, çekmeceler veya banyo dolapları gibi mobilya endüstrisi için uygundur.

51 kg ile 99 kg arasındaki orta yük aralığında, teleskopik raylar diğerlerinin yanı sıra ulaşım teknolojisi ve otomotiv teknolojisinde kullanılır. Ayrıca mağazalarda ve eczanelerde, örneğin ilaç dolaplarında veya BT sektöründe, örneğin sunucu raflarında kullanılırlar.


Ağır alanlar için teleskopik raylar, aynı zamanda ağır hizmet rayları olarak da tanımlanırlar, 100 kg'ın üzerindeki ağırlıklara dayanabilir. Bu da onları makinelerde ve ulaşım teknolojisinde kullanım için nitelendirir. Özellikle sağlam yapıları sayesinde KIPP'nin ağır hizmet rayları, itfaiye, kurtarma hizmeti, sivil koruma ve hatta askeri veya Alman silahlı kuvvetleri acil durum ve kurtarma araçlarında kullanım için de uygundur.

KIPP teleskopik rayların donanım çeşitleri

Her teleskopik ray bir teleskopik ray değildir. Farklı malzeme ve yük aralıklarına ek olarak, teleskopik rayları tamamlayan çeşitli donanım çeşitleri arasında da bir ayrım yapılabilir.
Yavaş kapanan (Soft-Close) teleskopik raylar
Teleskopik rayların yavaş kapanma işlevi, kapanırken kullanılır. Rayı son konumdan hemen önce yakalar ve son konuma kadar sönümlü, kendiliğinden bir çekme sağlar.
Kendiliğinden çekmeli teleskopik raylar
Kendiliğinden çekme de kapatmayı kolaylaştırır. Teleskopik rayı kendiliğinden son konuma hareket ettirir.
Bas aç (Push to open) özellikli teleskopik raylar
Dokunarak aç olarak da bilinen bas aç işlevi, teleskopik rayların açılmasını kolaylaştırır. Hafif bir baskı yeter ve raylar otomatik olarak uzar.
Açık kilitli teleskopik raylar
"Kilit açık" işlevi ile donatılmış teleskopik raylar, strok tamamen açıldığında kilitlenir ve o konumda kalır. Kendiliğinden kapanma bu şekilde engellenmiş olur.
Kapalı kilitli teleskopik raylar
"Kilit açık"ın zıttı "Kilit kapalı" işlevidir. Teleskopik rayların kapalıyken içeride kalmasını ve konumunu korumasını sağlar.
Çalıştırma kollu teleskopik raylar
Belirli teleskopik raylar, çalıştırma kolları ile donatılmıştır. Bu raylar açık ve kapalı konumda kilitlenir ve yalnızca çalıştırma kolu ile açılabilir.

Teleskopik raylar: Çeşitli uzatmalar

kısmi uzatma
Kısmi uzatmalı teleskopik raylar, strokun ray uzunluğundan daha küçük olmasıyla karakterize edilir. Uzatmaların tamamına erişilemediği unutulmamalıdır. Yapıları gereği çok dayanıklıdırlar.
tam uzatma
Tam uzatmalı teleskopik raylarda uzunluk ve strok yaklaşık olarak aynıdır. Bunun avantajı, uzatmaların tamamına erişilebilir olmasıdır. Özel konstrüksiyonları sayesinde açıkken bile yüksek yüklere dayanabilirler.
üst uzatma
Üst uzatma, strokun uzunluktan daha büyük olmasıyla karakterize edilir. Üst uzatmalı teleskopik raylar tamamen açık olduklarında çok büyük yüklere maruz kaldıklarından, özellikle dayanıklı olacak şekilde inşa edilmeleri gerekir.

Teleskopik rayları online KIPP'den sipariş edin

Teleskopik raylarınızı kolay ve rahatça online sipariş edin. KIPP'de 10 kg'dan 300 kg'a kadar yüklere dayanabilen raylar bulursunuz. Geniş seçenek nedeniyle, ürünler çok yönlü kullanılabilirler. Doğru teleskopik rayı bulamadıysanız, bizimle iletişime geçin! Uzmanlarımız size tavsiyelerde bulunmaktan ve gerekirse gereksinimlerinize uygun bireysel özel çözüm geliştirmekten memnuniyet duyacaktır.
Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33