Ürün grupları

KIPP'ten sustalı kollar

Onlarca yıldan beri HEINRICH KIPP WERK sustalı kollar konusunda lider üretici olarak öne çıkmıştır. Dolayısıyla bunlara Kipp-kolları da denmektedir. KIPP’in modelleri ulusal ve uluslararası güvenilirlik ve dayanıklık için simgedir ve çok yönlü kullanılabilmektedir. Sustalı kollar sadece makine mühendisliğinde kullanılmıyor, rehabilitasyon alanında da veya lojistik ortamda da kullanılmaktadırlar.

Sustalı kollar nedir ve nasıl işliyorlar?

Sustalı kollar sayesinde iş parçaları veya başka eşyalar örneğin makinelere bağlanılır veya sabitlenir. Büyük bir fayda alet kullanılmadan kurulum ve hızlı ayar değiştirme olanaklarıdır.

Bir sustalı kolun işlev tarzı basittir: Sustalı kol kaldırıldığında içte bulunan dişli kol ve eleman arasında birbirinden ayrılır. Şimdi elemanın da birlikte dönemediği bir şekilde serbestçe döndürülebilir. Tutamak bırakıldığında iki dişli ve kol iç içe girer ve kol tekrar elemana bağlıdır. Tutamak harekete geçirildiğinde eleman birlikte döner. Makine parçaları, ek yapılar ve iş parçaları şimdi konumlandırılabilir ve çözülebilir.

Özellikler ve modeller

Sustalı kolların işletildiği alanların ve uygulama alanlarının çok çeşitli olduğu kadar, KIPP ürün yelpazesinde çok farklı sıfatlı modeller de bulacaksınız. Tüm modeller içten dişli sustalı kol ve dıştan dişli sustalı kol olarak alınabilir.

Standart sustalı kol

Zamanla ürün yelpazesine alınan birçok özel gelişmenin yanında, KIPP yüksek kalitelistandart-sustalı kolları da sunmaktadır. Bunlar plastik, paslanmaz çelik, çelik veya pirinç gibi farklı malzemelerde ve farklı renklerde alınabilir. Yüksek seviyeli güvenilir ve dayanıklı olmaları sayesinde neredeyse her alanda kullanılabilirler. Tüm diğer uygulama alanları için çevrimiçi mağazamızda ayrıca çözümler bulacaksınız.

Bağlama kuvveti güçlendiricisi olan sustalı kollar

Entegre edilmiş bağlama kuvveti güçlendiricisi olan sustalı kollar standart sustalı kollarla kıyaslandığında, eşit çekme kuvveti olduğunda % 75 oranına kadar daha yüksek gerdirici güç sağlıyor. Entegre edilmiş bir eksenel iğneli rulman sayesinde bu mümkündür. Gerdirirken daha az yüzey sürtünmesine sebep oluyor ve dolayısıyla sustalı kol daha kolay gerdirilebilir ve çözülebilir. Bu sustalı kollar, daha az el gücü olan insanların sorun olmadan rahatlıkla kullanabildikleri için, özellikle rehabilitasyon alanında kullanılmaktadır.

Antistatik sustalı kollar - ESD

KIPP ürün yelpazesinde antistatik sustalı kolları bulunduruyor . Bunlar ESD ürün hattındadır , anlamı ‚electrostatic discharge‘ olmaktadır ve elektrostatik boşalma manalıdır. Bu ürün hattından gelen sustalı kollar, elektrostatik boşalmaların elektrostatik yapı parçalarının zarara uğrayabilecekleri veya tahrip edilebilecekleri alanlarda kullanılmaktadır. Özel iletme özellikli plastik sayesinde ESD sustalı kolları elektrostatik boşalmaları ve dolayısıyla ilişkin yapı parçalarında zararların meydana gelmesini engelliyor. Ürün yelpazemizde ESD sustalı kollarını içten dişli ve dıştan dişli olarak bulacaksınız.

Antibakteriyel sustalı kollar - MEDIgrip

Hastanelerde, bakım kuruluşlarında veya rehabilitasyon aletlerinde hijyenik sebeplerden anti bakteriyel kullanım parçalarının kullanılması önemlidir. KIPP’tenAnti bakteriyel sustalı kolları MEDIgrip ürün hattına dahildir ve bakterilerin ve mikropların yüzeylerinin üstünde çoğalmamasını sağlamaktadır. Tam tersine – entegre edilmiş gümüş parçacıklarıyla özel bir plastik madde karışımı sayesinde anti bakteriyel sustalı kollar yüzeylerindeki mikropları azaltıyor. Böylece hijyenik yüzeyler temin ediyorlar. Dolayısıyla hastalığa sebep olan bakterilerin çoğaltılması ve başka yerlere sıçraması engelleniyor.

2K-Sustalı kol – SYMPAtouch

Sıkça sustalı kolların kullanılması gereken iş yerlerinde KIPP 2K-sustalı kollarının kullanılması tavsiye edilir. Termoplastik elastomer ve cam elyaf takviyeli plastiğin bileşimi sayesinde SYMPAtouch sustalı kolları insan eline mükemmel uyum sağlamaktadır. Ergonomik tutamak, hatta birkaç saat çalışmaktan sonra da kullanıcının hoş biçimde tutmasını sağlıyor.

Asıl malzemesi önemlidir

Sustalı kolların mümkün olduğu kadar çok kullanım alanlarına uyum sağlayabilmeleri için, farklı malzemelerin kullanılmaları gerekiyor. Laboratuvarlarda ve pratikte geniş kapsamlı testlerde HEINRICH KIPP WERK en iyi malzemeleri bulmuştur.

Plastikten sustalı kol

Tutamaklı plastik sustalı kollar özellikle hafif ve büyük sayıda farklı renklerden olmaları dolayısıyla öne çıkmaktadır. Böylece KIPP’te sustalı kolları yeşil, sarı, kırmızı ve birçok diğer renklerde bulacaksınız. Ayrıca paslanmaya karşı sağlam ve kimyasallara karşı dayanıklıdırlar. Ancak sustalı kolların elemanı plastikten değildir ve model ve sürümden bağlı olmakla çelik veya paslanmaz çelik gibi farklı materyallerden üretilmiştir.

Çinko basınçlı dökümden sustalı kol

Çinko basınçlı dökümden üretilmiş sustalı kollar materyalleri dolayısıyla daha güçlü uygulamalar için uygundur. Sıcaklığa karşı gayet dayanıklı olmaları sayesinde daha yüksek ısıların mevcut olduğu ortamlarda kullanabilirler. Bu modellerin elemanları da çelik veya paslanmaz çelik gibi materyallerden üretilmiştir.

Çelikten sustalı kol

Çinko basınçlı döküm modellerine benzer şekilde çelik sustalı kollar yüksek dereceli sertlikleri sebebiyle güçlü uygulamalar için uygundur. Çelik Kipp kolları sıcaklığa karşı yüksek dayanıklı olmasıyla da öne çıkmaktadır. Ancak plastik veya çinko basınçlı döküm modellerine göre daha ağırlar.

Paslanmaz çelikten sustalı kol

Paslanmaz çelikten sustalı kollar başka malzemelerden üretilen modellere göre paslanmaya ve kimyasallara karşı çok dayanıklı olmalarıyla öne çıkmaktadır. Dolayısıyla özellikle dış alanlarda kullanılmak üzere, gıda malzemesi sanayisinde veya kimyasalların kullanıldığı alanlar için uygundur. Ayrıca karşılaştırılabilecek çelik veya çinko modellere göre daha hafifler.

Uygulama alanları

Sustalı kollar genel olarak bir şeyin hızlı ve kolay sabitlenmesi ve tekrar gevşetilmesi gerektiği yerlerde kullanılabilir. Kullanım alanına göre çeşitli modeller ve sürümler mevcuttur. KIPP’in sustalı kollarının kullanılabileceği uygulama alanları:

- Makine ve düzenek yapımı
  • İş parçalarının sabitlenmesi
  • Makine yapı parçalarının kolay yükseklik ayarı
  • Ölçüm teknolojisinin konumlandırılması

- Rehabilitasyon alanı
  • Tekerlekli sandalyelerde ayak desteklerinin ayarlanması
  • Yürüteçlerde tutma yüksekliğinin ayarlanması

- Sert hava koşulları branşı
  • Su altı kamera statifleri

Sustalı kolları HEINRICH KIPP WERK'de çevrimiçi sipariş edin

KIPP çevrimiçi mağazasında sustalı kollar konusunda büyük seçenek bulacaksınız: ayarlanabilir, içten dişli, dıştan dişli, plastikten, paslanmaz çelikten ve birçok başka değişkeler. Yüksek kaliteli ve uzun ömürlü ürünleri sustalı kolu öncüsünden satın alın. Uzmanlarımızın uzun yıllara dayalı tecrübesine güvenin. Çok yönlü sunumlarımızın arasında uyumlu sustalı kolu bulamadıysanız, bizimle görüşün! Memnuniyetle sizinle birlikte tam sizin makinenize veya düzeninize uyum sağlayan yeni bireysel çözümgeliştiririz.
Ara
Hesabım E-postaŞifre
Alışveriş sepeti
Ürün sayısı: 0
Toplam: 0,00 
Göster
Hızlı sipariş
Stok durumu
Burada ürünlerin stok durumunu kontrol edebilirsiniz
Türkiye
Site haritası Yazdır Haber bülteni Top
Copyright © 2024 HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG · Tüm hakları saklıdır. Telefon +49 (0) 74 54 / 793-0 · Faks +49 (0) 74 54 / 793-33